Informacje o transporcie morskim

Serwis drobnica morska przeznaczony jest dla firm importujących oraz eksportujących towary z całego świata oraz dla osób prywatnych kupujących mniejsze partie towaru.

Za pomocą kalkulatora frachtu www.drobnica-morska.pl w prosty sposób, bez rejestracji i logowania można oszacować budżet na transport ładunków drobnicowych morskich.

Koszty transportu morskiego przeliczane są według wagi lub objętości. Do obliczeń przyjmowana jest miara większa. Eksporter np. kurtek puchowych zapłaci za objętość w CBM, a importer np. łożysk zapłaci za wagę w tonach. Minimalny sensowny ładunek to 100 kg.

Przy większych ilościach warto zamówić transport całokontenerowy 20ft.

Portem dla drobnicy jest magazyn konsolidacyjny (CFS) – container freight station. W magazynie ładunki dla różnych odbiorców ładowane są do jednego kontenera i nadawane do portu docelowego. Zdarza się, że po drodze są przeładowywane. Stąd czas transportu drobnicy jest z reguły 1-2 tygodnie dłuższy niż kontenera droga morską. Wyjątkiem jest drobnica w kontenerach wysyłana drogą kolejową z Chin lub do Chin.

Dla transportu kolejowego przygotowaliśmy specjalny serwis www.chinatraintransport.com opisujący naszą usługę transportu drogą lądową z Chin.

Wynik oferty na stronie jest poglądowy dlatego zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub e-mailowego z naszymi spedytorami.

Istnieje możliwość negocjacji cen! Dla stałych Klientów oferujemy rabaty.

Informacje o transporcie morskim

Poza ładunkami drobnicowymi LCL oferujemy transport:

– cało-kontenerowych FCL
– kolejowych frachtów kontenerowych FCL i LCL z Chin
– frachtów drogowych po Europie, na Bliski Wschód i krajów WNP
– frachtów lotniczych
– obsługi celnej, ubezpieczenia cargo
– przewozu ładunków nienormatywnych